Partnerzy medialni

 
Kto jest on-line?
 
Advertisement
Stroną administruje


Prasę monitoruje
 
Aktualności arrow Aktualności arrow KUL rozpoczął edukację fundraisingową.
 
KUL rozpoczął edukację fundraisingową.
ImageW dniu 4 marca 2008 roku na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się pierwsza w Polsce konferencja zorganizowana z inicjatywy studentów pt. "Kuźnia kompetencji”. Zgromadziła 300 osób i rozpoczęła cykl szkoleń podnoszących kwalifikacje m in. z dziedziny fundraisingu, który był tematem głównym tego spotkania.

W swoim przemówieniu prof. dr hab. Jerzy Buzek - honorowy gość konferencji - poruszył ważny aspekt, że fundraising to odpowiedzialna praca, a do dziś większość Polaków ze zdziwieniem przyjmuje fakt, że w organizacjach pozarządowych w ogóle można pracować zawodowo. To fundraiser jako ambasador swojej organizacji buduje relacje, nakłania do wsparcia działalności dla dobra publicznego, ale też pokazuje darczyńcy, że jego pieniądze zostały wykorzystane w sposób właściwy i zgodny z przeznaczeniem. To on dba o wizerunek i przejrzystość organizacji, warto więc promować i godziwie wynagradzać jego pracę.

Robert Kawałko - Prezes Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu wzmocnił to przemówienie przykładami skutecznych działań fundraisingowych z Polski, Europy i Stanów Zjednoczonych, dzięki którym organizacje świetnie prosperują i mogą realizować swoją misję. Korzyści zatrudniania zawodowych fundraiserów w instytucjach publicznych poznali obecni na konferencji przedstawiciele Urzędu Miasta, Urzędu Marszałkowskiego, organizacji pozarządowych i pracownicy samorządu terytorialnego. Przedstawiciele KUL i PSF rozpoczęli rozmowy na temat otwarcia pierwszych w Polsce studiów podyplomowych z fundraisingu, o postępie przygotowań do tego przedsięwzięcia będziemy informować na bieżąco.

UWAGA! KONKURS:

Trzydniowy wyjazd do Brukseli ufundowany przez Posła do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzego Buzka zostanie przyznany osobie, która najciekawiej przetłumaczy słowo „fundraising”.
Zgłoszenia prosimy nadsyłać na ardes: Ten adres e-mail jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć do dnia 25 marca 2008 roku, Wyniki konkursu ogłosimy 7 kwietnia. Laureat konkursu otrzyma zaproszenie z rąk prof. Jerzego Buzka na II Międzynarodowej konferencji Fundraisingu w Gdyni w dniach 18 i 19 kwietnia.

   
   

1_small.jpg

Zmieniony ( 08.05.2008. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
 
 

Ankieta
Kiedy zawód fundraisera będzie powszechnie uznawany w Polsce?
 
 
Partnerzy






 
Wydanie polskie: Copyright (C) 2005 Polskie Centrum Joomla! :: (C) 2008 Fundraising.org.pl
Joomla! jest wolnym oprogramowaniem udostępnianym na warunkach licencji GNU/GPL.