LUDZIE PSF
Zarząd
Robert Kawałko
Prezes
Robert Kawałko
Prezes
Prezes oraz inicjator Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu. Były wiceprezes Europejskiego Stowarzyszenia Fundraisingu (EFA). Prezes i założyciel fundacji Polski Instytut Filantropii, twórca idei polskiej kampanii Dobry Testament oraz Kilometry Dobra.Trener fundraisingu, mentor, ekspert ds. zarządzania i PR. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz stypendysta Uniwersytetu Fryburskiego w Szwajcarii. Kierował działami marketingu kolejno w dwóch firmach z branży IT, a od 2001 jest fundraiserem organizacji pozarządowych.Prowadzi firmę doradczą specjalizującą się w PR, fundraisingu, szkoleniach i doradzaniu organizacjom. Współtworzył wiele kampanii dobroczynnych i doradzał przy ich wdrażaniu. Jest autorem licznych publikacji na temat fundraisingu i zarządzania organizacjami.
Agata Wiencis
Wiceprezes
Agata Wiencis
Wiceprezes
Zajmuje się fundraisingiem na rzecz zwierząt hodowlanych. Jej aktualna pozycja to efekt połączenia 9-letniego doświadczenia w marketingu, strategii i komunikacji oraz w działaniu na rzecz zwierząt.
Opiekuje się darczyńcami, wspiera rozbudowę grupy darczyńców i odpowiada za komunikację z nimi na każdym etapie ścieżki. Uczestniczka kursu CFR14.
Jan Łada
Wiceprezes
Jan Łada
Wiceprezes
Jest menedżerem ds. fundraisingu polskiej prowincji Szensztackiego Instytutu Sióstr Maryi. Wcześniej był odpowiedzialny za fundraising w Tato.Net, kierował zespołem ds. przedsiębiorczości w Kancelarii Prezydenta RP i był kustoszem muzeum – Izby Pamięci Generała Kuklińskiego w Warszawie. Jest zwolennikiem Porozumienia Bez Przemocy, standardu prostego języka i metody Sandlera. Uczestnik kursu CFR15.
Komisja Rewizyjna
Joanna Raczyńska
Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej / Absolwentka CFR10
Joanna Raczyńska
Przewodnicząca Komisji Rewizyjnej / Absolwentka CFR10
Joanna od 6 lat jest wiceprezeską Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne. Czynnie uczestniczy w cudownym przedsięwzięciu jakim jest budowa najpiękniejszego, stacjonarnego hospicjum w Pogorzelicach. Jest również certyfikowaną fundraiserką, trenerką i konsultantką fundraisingu.Od 7 lat Joanna zawodowo jest menagerką placówek bankowych. Skutecznie rozwija innych. Dodaje im skrzydeł, by mogli polecieć tam, dokąd chcą i osiągać wyznaczone cele. Kształci leaderów, jest mentorem dla menagerów. W czym czuje się najbardziej skuteczna? Otóż w zarządzaniu zespołem i organizacją oraz zarządzaniu kryzysowym. Pracuje z ludźmi na ich zasobach.
Kamil Nawirski
Członek Komisji Rewizyjnej
Kamil Nawirski
Członek Komisji Rewizyjnej
Sekretarz Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Wrocławskiej.Kamil jest związany z działalnością społeczną przy Politechnice Wrocławskiej i doradza innym uczelniom. Opiekuje się darczyńcami, którzy fundują stypendia, pomaga firmą we współpracy ze studentami.Przez lata odpowiedzialny za program stypendialny dla studentów z niepełnosprawnością. Od 2017 r. jest opiekunem akcji Nocne Listowanie, w trakcie której uczestnicy piszą odręczne listy z prośbą, o wsparcie funduszu stypendialnego;Koordynator spotkań, konferencji i wydarzeń m.in.: Forum Inżynierów Przyszłości, Festiwal Przedsiębiorczości PWrUP, Piwo Organizacji Studenckich; szkoleniowiec, konsultant i mentor dla studentów zaangażowanych w kołach naukowych, organizacjach i samorządów studenckich.
Monika Zielińska
Członkini Komisji Rewizyjnej
Monika Zielińska
Członkini Komisji Rewizyjnej
Z lubelskim Bractwem Miłosierdzia związana od 2014 roku, funkcję Prezesa Zarządu pełni od 2019 roku. Skończyła studia na Wydziale Ekonomicznym na Kierunku Finanse i Rachunkowość UMCS w Lublinie oraz Studia Wyższe na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie. Od dnia nominowania na Prezesa Zarządu cały czas podnosi swoje kompetencje managerskie – ukończyła Podyplomowe Studia Menadżerskie i MBA w zakresie zarządzania przedsiębiorstwem społecznym, które realizowane były na Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu i 12-miesięczny program edukacyjny Liga NGOs realizowany przez Fundację Życie z Funduszu Sprawiedliwości. Prowadzi również biuro rachunkowe. W Bractwie Miłosierdzia jest dla ludzi – wysłucha każdego, kto zmaga się z trudną sytuacją i zawsze robi wszystko, by nie pozostawić osoby potrzebujacej bez pomocy. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych, a przywracanie godności ludziom to dla niej najwyższa wartość. Jest członkinią PSF od 2021 roku.
Komisja Etyki
Maya Olszewska
Przewodnicząca Komisji Etyki
Maya Olszewska
Przewodnicząca Komisji Etyki
Trenerka fundraisingu. Autorka wydanego przez NGO.PL e-booka „Narzędzia fundraisingu w Polsce” (2020). W praktyce doradczej w pierwszej kolejności wspiera polskie Społeczniczki i Społeczników w znalezieniu sposobu niezależnego finansowania organizacji pozarządowych. Współpracuje również z fundacjami i stowarzyszeniami z Europy Wschodniej i Zachodniej w językach angielskim i włoskim. Od 2013 r. prowadzi firmę doradczą MjjO. Wraz z Zespołem specjalistów projektuje komunikację fundraisingową, w tym pomaga w tworzeniu stron zbiórkowych. W komunikacji misji poszczególnych organizacji zawsze odnosi się do wartości istotnych dla ludzi, którzy je budują. Od 2019 r. prowadzi autorskie spotkania FB Live pt. Fundraisingowy ekspres kawowy, podczas których dzieli się doświadczeniem i wiedzą z dziedziny fundraisingu.
Alena Androsik
Członek Komisji Etyki
Alena Androsik
Członek Komisji Etyki
Z pochodzenia Białorusinka, ze Chrztu św. grekokatoliczka, z wykształcenia teolog moralista, z charakteru „rzecznik” (INFJ). Z sektorem pozarządowym związana od czasów liceum: wpierw jako wolontariusz organizacji ochrony zwierząt w Mińsku, potem członek Koła Naukowego Teologów KUL, pracownik Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” i wreszcie współfundator i Prezes Zarządu Fundacji Sal Terrae promującej i wspierającej Tradycję katolicką. Pracuje w projekcie „Theo-Logos” w Bibliotece KUL oraz prowadzi własną działalność w zakresie korekt i tłumaczeń. W wolnym czasie marzy o górach i czasem po nich chodzi.
Dominika Langer-Gniłka
Członek Komisji Etyki
Dominika Langer-Gniłka
Członek Komisji Etyki
Dominika od 12 lat pracuje w Stowarzyszeniu Wiosna, gdzie odpowiada za stabilność finansową organizacji oraz pozyskiwanie funduszy na rozwój SZLACHETNEJ PACZKI i AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. Posiada też kilkuletnie doświadczenie pracy w sektorze biznesowym, z którego odeszła w roku 2007, realizując życiowe marzenie rocznej podróży dookoła świata.Certyfikowany Marketer (CIM – Professional Diploma in Marketing), absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie (Studia Europejskie). Ukończyła studia podyplomowe z Psychologii Biznesu (Akademia Leona Koźmińskiego) i Zarządzania Projektami (Wyższa Szkoła Europejska).Swój zawód traktuje jako misję, której zadaniem jest realizacja dobra i celu społecznego organizacji, by ten nie pozostał, jak mówi „w sferze marzeń”. Cechami, którymi według niej powinien odznaczać się fundraiser to otwartość na drugiego człowieka, umiejętność słuchania i dobra organizacja własnej pracy. Jak wskazuje – ciągła nauka i doskonalenie samego siebie pozwalają lepiej rozumieć darczyńców i zachęcać ich do zaangażowania, promowania idei czynienia dobra. Dominika zwraca uwagę, że kluczowe w pracy fundraisera jest myślenie długofalowe i „nie palenie za sobą mostów”. Podkreśla, że zawód fundraisera jest dla tych, którzy nie boją się brania odpowiedzialności i wierzą w misję swojej organizacji – ważne jest bycie autentycznym w tym, do czego się zaprasza. Możliwość spotykania i budowania relacji z darczyńcami, a także poszerzanie własnych horyzontów, to najpiękniejsze doznania z pracy w tym zawodzie. Za swój największy sukces uważa pozyskanie partnera strategicznego dla Akademii Przyszłości – firmy TK Maxx. Na pytanie o typowy dzień z życia fundraisera, odpowiada: „nie mam”, a satysfakcja i radość tych, którym dzięki zebranym środkom, pomogła Szlachetna Paczka oraz Akademia Przyszłości, to najpiękniejsze efekty jej pracy. Jak zaznacza – najważniejszy jest w życiu balans, gdyż łatwo wpaść w pracoholizm, dlatego w wolnym czasie wybiera aktywne spędzanie czasu z mężem i dziećmi – góry, rowery, żagle, podróże – to, co pozwala złapać dystans i „zejść na ziemię”.
Emilia Walczewska
Członek Komisji Etyki
Emilia Walczewska
Członek Komisji Etyki
Absolwentka kursu CFR1, certyfikowana fundraiserka. Kieruje biurem Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Architektów Rzeczypospolitej Polskiej. Jest organizatorką Konkursu Stypendium Twórcze SARP Oddział Kraków imienia profesora Bohdana Lisowskiego, które miało już 10 edycji.
Pracownicy
Rafał Kiciński
Manager ds. komunikacji
Rafał Kiciński
Manager ds. komunikacji
Specjalizuje się w wizualizowaniu wariantów działania marek podczas budowy efektywnych modeli biznesowych. Obmyśla strategię foresight’ową wyróżniającą firmę na tle konkurencji oraz przewiduje wahania na rynkach lokalnych i globalnych. Prowadzi niepowtarzalną narrację marek tak, aby były bardziej lubiane i zauważalne przez odbiorców.