Skip to main content

W ostatnich miesiącach rozwijamy nową strategię komunikacji, tak by dotrzeć do nowych grup odbiorców i promować programy rozwojowe oraz wolontariat jeszcze szerzej. Zobaczcie, gdzie możecie poczytać o naszych działaniach, nowinkach oraz zdobyć cenną wiedzę o stypendiach, nowych technologiach i wolontariacie!

Fanpage na Facebooku

To jeden z naszych najdłużej działających kanałów. Za jego pośrednictwem komunikujemy wszystkich działaniach Fundacji. Tworzymy posty o systemie stypendialnym, o wolontariacie i o edukacji. Opowiadamy tam również o prowadzonych przez nas badaniach i tworzymy przystępne treści popularnonaukowe.

Profil na LinkedIn

Na tym profil stawiamy na profesjonalne treści dotyczące rozwoju naszego zespołu, popularyzację wiedzy o edukacji, systemie stypendialnym i wolontariacie, w tym wolontariacie pracowniczym. To przestrzeń, w której chcemy budować most między osobami z różnych sektorów oraz wzajemnie się od siebie uczyć.

Profil na TikToku

Od niedawna mamy także kanał na TikToku, w którym – poprzez krótkie, atrakcyjne filmy – opowiadamy o ciekawostkach nt. stypendiów dla młodzieży czy o wolontariacie online.

Dobra Sieć Wiadomości

To przestrzeń do nawiązywania relacji między nami a naszym otoczeniem. Narzędzie, które pozwoli nam dzielić się tym co dla nas ważne, co nas motywuje i dlaczego robimy to, co robimy. Chcemy byście mogli / mogły poznać nas bliżej i mamy nadzieję, że dzięki temu my bliżej poznamy Was.

Zapisz się do Dobrej Sieci Wiadomości!

Jaki kanał komunikacji jest Wam najbliższy? Co lubicie, a czego brakuje Wam w naszej komunikacji o działaniach Fundacji? Skontaktujcie się z nami, używając ulubionego kanału. 

Rekrutacja na stanowisko fundraisera/ki w Fundacji Dobra Sieć

KIM JESTEŚMY?

Fundacja Dobra Sieć została założona w maju 2009 r. przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, jedną z najbardziej doświadczonych organizacji pozarządowych w Polsce. Od samego początku prowadzi dwa programy: Moje Stypendium i E-wolontariat. Najważniejszymi celami Fundacji są rozwój wiedzy o stypendiach i e-wolontariacie oraz promocja nowych technologii jako narzędzia wzmocnienia społeczeństwa obywatelskiego i zaangażowania społecznego w Polsce.

Jesteśmy małym, prężnie działającym zespołem osób przekonanych o tym, że dzięki umiejętnemu wykorzystaniu nowych technologii można zmieniać świat na lepsze. Ciągle poszukujemy nowych rozwiązań na realizację misji naszej Fundacji, nawiązujemy partnerstwa w Polsce i Europie, angażujemy się w różnorodne projekty. Działamy z pasją i profesjonalizmem i takiej też osoby poszukujemy do naszego zespołu.

W ramach programu Moje Stypendium dbamy o równość i jawność w dostępie do informacji o stypendiach dla wszystkich tych, którzy szukają możliwości realizacji swoich marzeń. Portal Moje Stypendium pozwala nam i Wam na osiągnięcie tych celów. Więcej o portalu: https://www.mojestypendium.pl/

Zaś Program E-wolontariatu powstał, aby ułatwiać czynienie dobra w Internecie i promować inicjatywy angażujące wolontariuszy online. Stworzyliśmy i opiekujemy się platformą dla e-wolontariuszy tudu.org.pl. Gromadzimy wiedzę na portalu e-wolontariat.pl, dzielimy się nią na szkoleniach, tworzymy narzędzia, wydajemy publikacje, prowadzimy badania, realizujemy projekty… Więcej o programie: http://e-wolontariat.pl/

PROFIL KANDYDATA/KANDYDATKI

Poszukujemy osoby samodzielnej, dobrze zorganizowanej, lubiącej grafik pełen spotkań i telefonów oraz kontaktów z ludźmi, a także otwartej na wyzwania. Ważne jest dla nas podzielanie podobnych wartości i misji naszej Fundacji: dostępności, równego dostępu do wiedzy, rzetelności, solidarności, profesjonalizmu.

Fundraiser w naszej Fundacji to osoba, która będzie systematycznie i od początku współpracy nawiązywać relacje biznesowe, proponować współpracę/sponsoring/sprzedaż naszych produktów i usług społecznych.

W naszej Fundacji realizujemy programy wspólnie, ucząc się od siebie wzajemnie i pomagając sobie w nowych wyzwaniach. Zadbamy o to, by dobrze przygotować, przeszkolić i na co dzień wspierać nową osobę w naszym zespole. Praca w naszej Fundacji to duża samodzielność, ale nigdy samotność! 🙂 Liczymy na Twoją inicjatywę i samodzielność, ale zawsze będziemy służyć wsparciem i doświadczeniem.

PROFIL STANOWISKA

Fundraiser/ka to osoba odpowiedzialna za:

 • budowanie długotrwałych relacji ze sponsorami, darczyńcami i partnerami, opartych na zaufaniu i koncentracji wokół wartości i misji Fundacji,
 • opracowanie wraz z zarządem i zespołem planów strategicznych dot. pozyskiwania funduszy, kreowanie, rozwój oraz wprowadzanie w życie strategii fundraisingowej,
 • rozliczanie i ewaluacja działań fundraisingowych oraz sprzedażowych,
 • współpraca przy działaniach promocyjnych skierowanych do sponsorów i darczyńców, w tym współtworzenie i realizacja kampanii fundraisingowych we współpracy ze specjalistką ds. promocji i innymi członkami zespołu,
 • zarządzanie współpracą z darczyńcami (w tym m.in.: obsługa dokumentacji i raportów, wdrożenie i koordynacja CRM),
 • wsparcie przy zespołowym pisaniu wniosków grantowych,
 • śledzenie trendów i poszukiwanie nowych pomysłów na działania fundraisingowe.

NASZE WYMAGANIA

 • minimum 3-letnie doświadczenie w pozyskiwaniu funduszy od osób indywidualnych i/lub instytucji lub sprzedaży/marketingu/koordynacji projektów społecznych (niekoniecznie na stanowisku fundraisera),
 • otwartość na kontakty i umiejętność budowania relacji z innymi ludźmi,
 • samodzielność – tworzenie własnych harmonogramów pracy i ich realizacja w czasie,
 • pozytywne nastawienie i odwaga podejmowaniu się nowych wyzwań,
 • dobra znajomość języka angielskiego,
 • bardzo dobra znajomość programów z pakietu Office 365 oraz umiejętność swobodnego korzystania z innych programów biurowych,
 • gotowość do podjęcia pracy o 1 kwietnia 2023 r.

MILE WIDZIANE

 • znajomość środowiska organizacji pozarządowych w Polsce, doświadczenie w obszarze projektów społecznych („miękkich”),
 • doświadczenie w marketingu i crowdfundingu,
 • umiejętność redagowania informacji – tzw. „lekkie pióro”, w tym także zdolność do przejrzystego raportowania swoich osiągnięć oraz tworzenia ciekawych, przekonywujących komunikatów do potencjalnych darczyńców,
 • zdolności negocjacyjne,
 • gotowość do podróży służbowych.

CO OFERUJEMY

 • Pracę w twórczym i zaangażowanym zespole, przy projektach o dużym zasięgu, rzetelności i popularności – od 1 kwietnia 2023 r.
 • Możliwość rozwoju zawodowego i nabywania nowych umiejętności: udział w szkoleniach, kursach i konferencjach.
 • Kreatywną pracę w przyjaznej, empatycznej i kameralnej atmosferze, a jednocześnie szanse na wniesieniu autorskiego wkładu w projekty, które docierają do bardzo wielu osób i instytucji z całej Polski.
 • Pracę w systemie hybrydowym (częściowo w biurze w Warszawie, częściowo zdalnie).
 • Telefon i laptop służbowy.
 • Umowę o pracę lub B2B w wymiarze 2/3 etatu od 1 kwietnia 2023 roku. Wynagrodzenie miesięczne w wysokości 4000,00 złotych brutto  (w przypadku umowy o pracę) lub 4800,00 złotych brutto (w przypadku B2B).

SPOSÓB REKRUTACJI

Prosimy o przesłanie CV z listem motywacyjnym w formie prezentacji multimedialnej na adres a.belina@e-wolontariat.pl do 10.03.2023 r.

List motywacyjny w formie krótkiej prezentacji (PowerPoint/PDF) powinien zawierać:

 • Informacje o kandydacie/kandydatce – opowiedz nam o sobie! Możesz dołączyć link do strony www, profilu na LinkedIn lub GoldenLine.
 • Opis doświadczenia, uwzględniający wymagania opisane w niniejszej ofercie – przekonaj nas, że jesteś odpowiednią osobą na to stanowisko.
 • Opis motywacji – dlaczego chcesz dołączyć do naszego zespołu? Jakie wartości są dla Ciebie ważne w pracy? Jaki potencjał widzisz w pracy na stanowisku fundraiser/ki w naszej Fundacji?

Prosimy o załączenie w CV zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów realizacji procesu rekrutacji.

„Niniejszym wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Fundację Dobra Sieć w Polsce moich danych osobowych w celach związanych z przeprowadzeniem procesu rekrutacyjnego. Zostałam/łem poinformowana/y, że administratorem danych osobowych jest Fundacja Dobra Sieć siedzibą w Warszawie, przy ul. Marszałkowskiej 20/22 m 41, 00-590 Warszawa. Oświadczam, iż jestem świadoma/y prawa do wglądu do swoich danych, prawa poprawiania danych oraz prawa do żądania usunięcia danych, a dane zostały podane dobrowolnie”.

Wynagrodzenie zostanie sfinansowane  z środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030 PROO w Priorytecie 1a, edycji 2022. w ramach realizacji Umowy nr 21/PROO/1a/2022.