Skip to main content

Fundraiserzy zrzeszeni w Polskim Stowarzyszeniu Fundraisingu na co dzień zajmują się niesieniem pomocy osobom potrzebującym, jak również dotkniętym wszelkiego rodzaju nieszczęściami i kataklizmami. W tym momencie obserwujemy wielki narodowy zryw dobra, którego adresatami są nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy. To właśnie w tych najtrudniejszych chwilach, mamy okazję sprawdzić się w pośrednictwie dobra na dużą skalę i udowodnić wszystkim, że trzeci sektor jest niezbędnym składnikiem dobrze zorganizowanego społeczeństwa.

Poniżej przedstawiamy aktywności podejmowane przez niektórych z naszych członków:

➡️ Inez Jaworska, czyli wiceprezes PSF jest odpowiedzialna w Polskiej Akcji Humanitarnej (PAH) za koordynację darczyńców indywidualnych, którzy masowo zgłaszają się do pomocy uciekinierom z terenów ogarniętych wojną. PAH jest obecne w Ukrainie od samego początku konfliktu zbrojnego, czyli już ponad 8 lat. Pełną relację z ich działań można znaleźć na https://www.pah.org.pl/ukraina

➡️ Joanna Raczyńska to trenerka PSF i absolwentka Zawodowego Kursu Fundraisera CFR. Na co dzień pracuje w Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne, natomiast od kilku dni prowadzi również zbiórkę środków na pomoc Ukraińcom. Jednym ze sposobów wsparcia jej aktywności jest udział w #CiastowaAkcja, czyli zbiórce domowych wypieków, które pełnią rolę “cegiełek”.

➡️ Agata Papierz to fundraiserka Caritas Polska, które niesie pomoc Ukrainie nieprzerwanie od 2014 roku. Po zeszłotygodniowej eskalacji konfliktu zbrojnego uruchomione zostały dodatkowe kanały wsparcia. Wszystkie niezbędne informacje na temat działalności Caritas znajdują się na stronie https://caritas.pl/ukraina

➡️ Dobrosława Gogłoza to jedna z osób, które zasiliły szeregi PSF stosunkowo niedawno, lecz jej obecność jest ogromnym wzmocnieniem dla całej organizacji. Dobrosława zebrała już ponad 8 milionów złotych na pomoc humanitarną. Serwis Pomagam.pl, którego jest Dyrektorem Zarządzającym, zostanie też w całości przetłumaczony na język ukraiński.